2020 tarihine baktığımda, ilk gördüğüm, 2 ve 0 bana herşeye önde başladığımız hissini veriyor. Pek çok şeyi tamamlayıp bitirdik ve şimdi ilerideyiz. Nerden ilerde? Eski halimizden ilerde. Geçen senekiyle aynı kişiyim diyebilen kaç kişi var aramızda? Evet hepimiz bir şekilde ‘büyüyoruz’ ama bunca temel değişiklik bu kadar kısa sürede ve böylesine yoğun yaşanmış mıdır, bilemiyorum…

2020 benim için de hızlı başladı. Yılbaşı gecesi yaşadığım rahatsızlıkla birkaç gün yataklara düşsem de, azıcık dur mesajının neden geldiğini anladığım an iyileşme de kendiliğinden başlamıştı. Sonrasında uzun bir yolun sonundaki benim konfor alanlarımın fersah fersah dışında bir seyahate gittim. Tam ay tutulması zamanıydı ve mesajları muhteşemdi. Yengeç-oğlak aksı tutulmalarından beklenmeyecek yumuşaklıkta, şefkatte ve yeniliklere gebe.

Seyahatten dönüş, işle güçle, gündelik hayatın koşuşturmacalarıyla sarmalasa da, hayat kendi rutininde gibi görünürken bambaşka akmaya başladı. Kim gittiği yerden aynı dönüyor ki? Ben de tüm yeni bakış açılarıyla kendi tempoma döndüm. Sömester tatiliyle geçen günler full time annelik, part time koçluk ve en mutlulukla gerçekleştirdiğim Transformal Nefes ® Grup Çalışmalarıyla dolu. Ve bu günlerde ayrıca 18-23 Nisan tarihlerinde yapılacak Transformal Nefes ® Semineri’nin de paylaşımlarını yapıp seminerle ilgili soruları yanıtlıyorum. Seminer 5,5 günde öyle dolu dolu ve zengin bir içerikle hayatlara dokunuyor ki, bir parçası olmak ve çok sevgili hocam Judith Kravitz ile çalışabilmek büyük mutluluk.

İşte ocak ayının sonuna yaklaşmışken 2020’nin ilk ayından ilk paylaşımım da böyle. Bu seneye dair diğer dileğim, bu mecrada daha çok bulunup daha uzun yazılar yazabilmek. Çoğu zaman burada bir yazı paylaşmaya niyetlendiğimde bile İnstagram’ın hızlı ve kolay etkileşim cazibesine kapıldığımı farkediyorum.

Ve son bir notla, 24 ocakta yaşanan yeniayla ilgili dileklerinizi yapmak için en uygun günün 27 ocak olduğunu hatırlatmak isterim. Özellikle yaşam alnınınızda istediğiniz değişimler, aile ilişkileri, kökler ile ilgili çalışmalar yapmak ve nefes almak için harika zamanlar. Bırakın dileğiniz havaya karışsın. Sesli söyleyin yeter. Ve söylerken inanın…
Yeniden görüşmek dileğiyle…

5 2 votes
Article Rating