15 derece kova burcundaki yeniaya doğru ilerliyoruz. Kimimiz koşar adım gidip bir an evvel hedefe varmak istiyor, kimimiz vardığı yerin şaşkınlığı içinde beklemede. Çok daha öncelerde başlayan değişim ve farklı enerjilerle sarmalanma spiralinde bir adım daha yukarılara taşınıyoruz şimdi. Zira kova, asi, bazen huysuz, orjinalliğe meraklı ve sıkılgan bir çocuk. Bir yanıyla aynı düşüncede kalmaya meraklı, fikirlerinde inatçı olabilen ve sabitken diğer taraftan uranüsün sağı solu belli olmayan sürprizleriyle dolu. Onun için, kova bizi bir adım daha ileriye taşımak için sahnede yerini alıyor.

Her ne kadar haritanın yükseleni teraziyle başlasa da, akrep etkisi 1. Evin tamamını kaplamakla yetmemiş, 2. Eve de etkilerini göndermiş. Akrep dipten taşıdığı Plüton enerjisiyle kendi gerçeklerimizle yüzleşmemiz için altımızdaki zemini çekip bizi bambaşka gerçeklikler içinde bırakıyor. Ruhun en çıplak halinin akrepte görüldüğünü düşünmüşümdür hep. Zira yılanın deri değiştirmesi gibi, akrebin etkisi altına aldığı ruhlar da kendi tekamüllerinde kırk kat hırkadan bir bir soyunmayı öğrenirler. İşte bu yeniayda akrep yeniden kalbimize, görünenin ötesindeki varlığımıza bakmamız için bazılarımızın zorlandığı, bazılarımızın kolaylıkla üstesinden gediği bir dizi olaylarla sahnedeki yerini alıyor. Terazinin verdiği kafa karışıklığı ve ne yapacağını bilememe hali, ince bir ipte yürüyen cambazlara dönüştürse de bizi, dünya hayatında da geçilecek çok köprü var ve biz bir süredir ilerliyoruz üstünde.

Yeniay, haritanın 4. Evinde ve 19 derecedeki merkürle de tam olmasa bile kavuşum dereceleri içinde. Akrep ruhunu soyarken, sen de dön bir köklerine bak, içtenlikle bağ kur ve artık özgürleş diyor. Herkesin hayatında pek çok karmalar, aile travmaları, hiç konuşulmamış hikayeler var. O hikayeler, konuşulmayıp geri plana itildikçe, daha da güçlendi bu vakte kadar. Şimdi, dedikodudan uzak bir açıklıkla hepsini görüp, konuşup onları bırakma, yeniden başlama zamanı. Çünkü artık o alanda ışıklar yandı, karanlık odalar gözler önünde ve aileden gelen ne varsa görünür halde. Samimiyetle kabullenmeden bitmeyecek. Kendi sesine kulak verip duyacaklarına hazır mısın? Çünkü burda duyacakların, başka alanlarda da önünü açacak. Mesela, çocuklarınla ilgili kendini kandırdığın konulara da “uyanabilirsin”. Kendini kurban yerine koyuyorsan aşkta, bilincinde öyle kırıntılar varsa, artık bunları iyileştirmen gerektiği de gösteriliyor şu an, görebiliyor musun?

Bugünkü gökyüzü olayının adı yeniay ama, eski enerjileri farkedip salıvermekle ilgili çok güçlü etkiler taşıyor. Satürnle Plüton tam kavuşma yolunda birbirlerine oldukça yaklaşmışken ve Uranüs marsla flört ediyorken, şimdiye kadar verdiğin savaşları, yaptığın mücadeleleri, güvenle oluşturduğun yakın çevreni de sorguluyor ve benim bu insanlarla ne işim var duygusuna kapılıyor olabilirsin. Hem yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, hem de özel hayatımız ve ortaklıklarımız da bu süreçte büyük değişikikler geçirmeye aday. Pek çok ilişki sonlanabilir. Boşanmalar artabilir. Kardeşler ve akrabalarla aranızda eski defterler açılıp hesaplaşmalar yaşanabilir.

Bu noktada, yine mi deyip asılan yüzleri görür gibi oluyorum.
Yine.
Çünkü değişmemek için çok güçlü bir direnç, yaşadıklarımızla yüzleşmemek için büyük bir inat var. Kabul edip bırakana kadar sürecek, yine ve yine.

İnsanın kendi yaralarına bakması, o anlara geri dönmesi ve aynı duyguları tüm kalbiyle hissetmesi bazen çok ağır geliyor. Ama tekamül etmek ve ruhen büyüyüp özgürleşmekten bahsediyorsak eğer, kendi içimize dönmeden bunu yaşayamıyoruz. Onun için, bu dönem yardım istemekten, güvendiğiniz insanlara içinizi dökmekten çekinmeyin. Ukalalığa kapılmadan dinleyip biraz susmakta fayda var.

Defalarca yazdığım gibi dengede kalmaya çalışın diyeceğim sadece. Bir yanıyla arındırıcı, bir yanıyla temizleyici ve dönüştürücü bir etki. Dalgalarla yükselip dibe batmaktan korkmayanlar için özgürlük vaad ediyor. Ama önce ayağa kalkıp aynada kendinizi görün.

Beklediklerimiz bunlar ama sözkonusu Uranüs olunca işin bir de hiç tahmin edilemeyen yönü oluyor her zaman.
Her ne oluyor ve olacaksa, herşeyin hayrımıza olduğunu bilerek ilerleyelim. Birbirimizin elini tuttuğumuzda daha güçlüyüz.

Zerafet ve kolaylıkla, kalbiniz rehberiniz olsun…

0 0 votes
Article Rating