Dünyanın şu an içinden geçmekte olduğu enerji değişimi, hepimizi hayatlarımızın farklı yerlerinden yakalıyor. Pek çoğumuz bulunduğumuz işte sıkışmışlık hissinde, bazılarımız yaşadığı şehirden ardına bakmadan uzaklaşma düşüncesinde, kimimize yaşadığı evler ve ilişkiler hapishane gibi geliyor. Gözlemlediğimde, bu durumun herhangibir yaş kuşağını kapsamadan iyi kötü herkesi etkilediğini farkediyorum.

Evet bırakmak, yenilemek, değiştirmek istiyoruz. Peki bırakmak istediklerimiz? Onları birlikte olduğumuz süre içinde yeterince onurlandırdık mı? Şu an boğulmuş hissettiğimiz işimiz, uzun yıllar geçimimizi sağlamış ve bizi maddi açıdan rahat ettirmiş olabilir. Kurtulmak istediğiniz şehrin sokaklarında hiç mi güzel anınız yok? Ya bırakmak istediğiniz ilişkide, tek bir gün bile mutlu olmadınız mı?

Bırakmak istediğiniz ne varsa onu düşünüp, onunla ilgili yaşadığınız güzellikler için teşekkür edip onurlandırdıktan sonra salıvermekle ilgili niyetlerinizi yapmanızı öneriyorum. Ondan sonra istediğiniz gelişmelerin daha hızlı gerçekleştiğini göreceksiniz. Ayrıca bir diğer konu, tüm bu salıvermelerin, kucak açılmak istenen yeniliklerin hayatınıza kolaylıkla ve rahatlıkla gelmesini dileyin. O zaman herşey tam vaktinde, sizin için doğru zamanda olacaktır. Rahatlık ve kolaylık dileklerde eksik bırakıldığında, yaşanan değişim şok etkisi yaratabiliyor. Siz yeni bir kariyer planlarken aniden işten çıkarılabiliyor, ev değiştirmek isterken evsahibi daha erken davranabiliyor ya da aradığınız yeni ilişki rüzgar gibi gelip geçiyor. Onun için her ne olacaksa kolaylıkla, huzurla ve en hayırlı şekilde olsun…

Bugünkü ilham kaynağım, çok sevgili yoga hocam Mey Elbi “Oldurmaya çalıştığımız herşey eninde sonunda daha da çıkmaza giriyor.” Demiş. Evet oldurmaya çalışmak yerine önce elimizdekilere teşekkür ve kendimizi takdir ederek işe girişip sonrasında ne istiyorsak o olmaya niyet edebilir, ilk adımı atabiliriz. Gerçekten olduğunu düşlediğimiz herşey bir gün bizi bulacaktır.

Kolaylıkla, huzurla, mutlulukla OL’sun…

Ve öyle de OL’du…

0 0 votes
Article Rating