Benim nefes yolculuğum 2017 yılının ilk aylarında başladı. 2016 yılı öyle ağır ve kasvetliydi ki, üstümde tonlarca yük varmış gibi hissediyordum. Astrolojik doğum haritam da hiç hava elementim olmadığını söylüyordu ve ben gerçekten nefes alamaz haldeydim.

Aslında ilk defa nefes çalışması diye bir şey olduğunu 2006 yılında duymuş ama hiç ilgilenmemiştim. Sonra 2012’de yeniden duydum ama çok umursamadım. Ama 2017’ye geldiğimde kimle nasıl nefes çalışsam diye düşünmeye başlamıştım ve nefes beni öylesine güçlü bir şekilde çağırıyordu ki, hiç nefes çalışması deneyimlemeden bir de nefes koçu olmaya karar verdim. Şimdi geriye dönüp baktığımda gerçekten çok çılgınca geliyor. Ama o zaman bulduğum en iyi adrese, Nilgül Tavsel’e gittim ve nefes almaya geldim, koç da olacağım dedim. O da bana “Ol tabii 😊” dedi. Eminim aynı şekilde giden pek çok kişi oluyordu.

Sonra ilk çalışmamızı gerçekleştirdik. Başım bulutlarda, kalbim genişlemiş, ruhum kendi yolunu bulmuş olmanın coşkusuyla ordan ayrılırken, sadece nefes alarak bu kadar güçlü bir çalışmayı nasıl yaptığımızı düşünüyordum. Sonrasında peşpeşe 6 defa daha deneyimledim ve 5 mayıs 2017’de, bundan tam 3 yıl önce, sevgili Judith Kravitz’in de liderlik ettiği seminere katıldım. Seminer bambaşka bir dünya idi. Hiç tanımadığım insanlar arasında hissettiğim dönüşüm, sevgi, huzur hissi öylesine muazzamdı ki, vermiş olduğum koç olma kararı içimde daha da pekişti.

Ve sonrasında eğitimler birbirini izledi. İnsanların hayatlarına dokunup onların şifalanmasına vesile olurken, kendi hayatımda da çok büyük değişiklikler oldu. Artık bana hizmet etmeyen ve hayatımdan gitmesi gereken herşey bir bir gitmeye başladı. Kariyerime ve hayatıma nefesle devam etme kararım güçlendikçe önüme yepyeni ve farklı kapılar açıldı. Nefesin getirdiği teslimiyet ve kabulü biraz daha sindirerek yaşamaya başlayınca, birşeyleri oldurmak için çabalama ve gereğinden fazla uğraşma alışkanlığım yerini, olanları alıp kabul etmek, olmayanlar için üzülmemeye bıraktı.

Hayat evrildikçe evrildi. Ruhumun çağrısıyla duyduğum nefeste Transformal Nefes® koçu ve grup lideri oldum. Ve geçtiğimiz günlerde, sevgili Judith’in programı güncelleyerek yeni açtığı eğitime de katılarak online Transformal Nefes ® çalışması yapabilmek için yeterlilik kazanarak sertifikamı aldım.

Şu an, 3 yıl önce asla hayal edemeyeceğim bir noktadayım. Nefesimle yeniden buluşmak, tüm hayatıma mucizevi bir dokunuş yaptı. Çok derin bir içsel yolculuğun başıydı ve hala devam eden o yolculuktaki desteği ve katkısı muazzam.

Transformal Nefes®’le ilgili ilk yazıma, kendi hikayemle ve nefes yolculuğunda hangi noktada olduğumu anlatarak başlamak istedim. Bu yazıların devamı gelecek. Nefesi daha çok paylaşıp anlatmaya devam edeceğim. Ama en son geldiğim noktadan, bir adım daha ileri gidersem, online çalışmayı deneyimlemek için en az 3 Transformal Nefes ® çalışması yapmış olmanız ya da 2,5 günlük haftasonu nefesini yeniden kazan programına katılmış olmanız veyahut 5,5 günlük seminere katılmış olmanız gerektiğini belirtmek ve, kişisel yakınlık kuramadığımız ve araya mesafe koyarak sosyalleşmek zorunda kaldığımız şu günlerde, son derece güvenilir bir protokol dahilinde ve tüm enerjimle bu çalışmaların şifasını paylaştığımı duyurmak isterim.
Yeni nefes yazılarımda ve online nefes çalışmasında buluşmak dileğiyle…

0 0 votes
Article Rating