Yeni bir yılın ilk haftası geçti. Yılbaşının çocuksu ve uçucu neşesi ortadan çekilince, gökyüzündeki olayların da katkısıyla, şimdi hedef koymaya, adım atmaya, yön belirlemeye teşvik ediliyoruz. Parti bitti, ışıklar kapandı, herşey kutulara kaldırıldıktan sonra, yeniden dekore edilecek bir mekandayız. Yeni renklere, dokulara, onların vereceği yepyeni hislere doğru güçlü heyecanlar duysak da, nereden başlayacağımız bir soru işareti olabilir.

Belki de ne istiyorum diye sormadan önce nerede durduğumuzu farketmek daha anlamlı olacaktır. Geçen zaman, hepimizi bulunduğumuz alandan başka bir yere taşıdı. Kasdettiğim şey, sadece fiziki taşınmalar değil. İçsel olarak da kendimize ve olaylara bakışımız, algılayışımız ve değerlendirmelerimiz öncekilerden farklı. Hayat, en güçlü dönüşümlerin kapısını açtı ve bir şekilde o kapıdan geçip, yeni ülkelerimize adım attık. Şu an sınıra çok yakında durduğumuz için, eski düzenleri, korunaklı inşa ettiğimiz alanlarımızı, bizi kolaya kaçıran düşünce kalıplarını özlüyor ve o yöne meylediyor olabiliriz. Oysa hepsi geçti ve ileri adım atmanın, bu yeni zeminin, yoldaki göreceklerimizin keyfini sürmenin tam zamanı. Onun için de durup olduğumuz yeri farketmek, buraya gelene kadar gösterdiğimiz çabadan dolayı kendimizi takdir ve tebrik etmek ilk adımlarımıza güç verecektir.

Hayatımda hiçbirşey olmadı, aynı yerdeyim demeyin. Hiçbirşey aynı kalmıyor. Sadece bazı farklar, biraz daha dikkatle görülmeye ihtiyaç duyuyor. Görüşünüze bu berraklığı katmak için, yeni yılda kendinize günlük sessizlik zamanları oluşturabilirsiniz. Belki sadece nefes alışverişlerinize odaklanacağınız kısa meditasyon molaları olabilir. Oturdum, gözlerimi kapadım ama aklımdan binbir düşünce geçti deyip kendinize kızmayın. Zihin, farklı yaptığımız şeyleri hemen farkedip buna direnç oluşturabilir. İşi düşünüp plan kurmaktır ve faaliyetlerini kontrol etmezsek, bizi sürekli peşinden koşturup dengemizi bozan bir güç haline gelir. Onun için, zihni de anlayıp olduğu gibi kabul ederek günlük sessizlik vakitleri yaratmak, ruhumuzu, zihnimizi ve bedenimizi yeniden hizalamaya ve dengeye getirmek için katkı sağlayacaktır.

Durduğunuz yeri netleştirdiğinizde, hedef koyup ileri adım atarken, elinizi tutacak, sizi dinleyecek, yaşam amacınızı hatırlatacak birine ihtiyaç duyarsanız, destek istemek de kararlılığınızı ortaya koymanın bir yoludur.

Feelclouds, yeni bir yılın başında, içinde nefes, koçluk, astroloji ve theta healing olan 7 buluşmalık bir program hazırlayarak elini uzatıyor. İlgilenenler pinar@feelclouds.com adresine mail gönderebilirler.

Her ne yapmaya karar verirseniz verin, her gününüz bir öncekinden farklı ve daha aydınlık olsun…

0 0 votes
Article Rating