Blogda en az kristallerden bahsettiğimi farkettim. Oysa onlar olmadan günüm geçmiyor ve hayatımın merkezinde çok önemli bir yerleri var.
İlk kristalimi ne zaman aldım, ne zaman ilgilenmeye başladım hatırlamıyorum. Ancak şimdi geriye dönüp baktığımda, hayatımda her zaman bir yerleri olduğunu, kendim alıp değişik formlarda aksesuar olarak kullandığımı, sevdiklerime hediye ettiğimi ve her zaman doğru olanı seçtiğimi farkediyorum. Ruhun, kendine iyi gelen ne varsa onu bulduğu, kadim bilgileri hatırladığı ve hayatına aldığına inanıyorum.
Dolayısıyla ben de kristaller ve doğal taşlarla mesafeli bir samimiyet içindeyken, çekim güçlerine kapılıp onlarsız olamaz hale geldim. Yapıları, içerdikleri elementleri, neredeyse insanlığın varoluşundan beri farklı amaçlarla kullanılıyor oluşları araştırmalarımı derinleştirdikçe beni daha fazla kendine bağladı. Dünya ananın koynunda besleyip sakladığı en saf ve temiz enerji kaynaklarıydı ve herbiri bir hazineden farksızdı.

Şimdi bu satırları yazarken bile kalbim bir başka çarpıyor. Her yeni günde kristallerle ilgili yeni bir bilgi öğrenmenin hazzı ise paha biçilemez…

Peki, kristallerle ne yapıyorum?
Ben astroloji bilgimle kristalleri birleştirmeyi seçtim. Doğum haritası öyle güçlü ve dönüştürücü bir rehber ki, hayatlarımızın en gizemli yanları haritayı açınca sereserpe ortaya çıkıveriyor. Ben haritadan ipuçlarını toplayıp, yaşamlarımızın desteklenmesi gereken alanlarına, muhteşem enerjili kristallerle küçük dokunuşlar yapıyorum. Elementleri, gezegen yerleşimlerini, özel açıları ve haritadaki ilgi isteyen alanları analiz edip orada hangi enerjiye ihtiyaç var ve bunu hangi kristalle tamamlarım diye inceliyorum. Taşı seçtikten sonra da onu istediğim bir forma sokuyorum. Bazen bir bileklik oluyor, bazen yalın haldeki kaya parçası halinde bırakıyorum, bazen boyundan kalp çakrasına değen bir kolyeye veya malaya dönüşüyor. Doğum haritası ne istediğini söyleyince, taşlar da ne yapacağını biliyor.

Benim kristallerle yolculuğum, bildiğim ve öğrendiğim herşeyin birleştiği bir potadan doğan anka kuşu misali. Bir ankanın kanadına bağladığım hayallerim ilk olarak kristallerle vücut buldu. Ondandır ki onlar benim en kıymetlilerim. Her geçen gün birbirimizi daha iyi tanıyarak ve enerjimizi birbirine akıtarak ilerliyoruz. Eski ve sır zamanların yoldaşlığından bugüne ve çok daha ileriye uzansın yolumuz, dileğimdir.

Başka postlarda kristalleri tanıtmayı, pandülden bahsetmeyi, kendinizi dengelemek için ihtiyacınız olanı nasıl seçebileceğinizden bahsedeceğim. O parlak büyülü dünyada yeniden görüşmek üzere…

0 0 votes
Article Rating