Gökyüzü, kendi eşsiz matematiği ile, ışığa doğru tırmandığımız merdivenlerde bize yol göstermeye devam ediyor.

Kasımla birlikte yoğunlaşan akrep teması yerini yavaş yavaş yayın uçarı ve sevimli ortamına doğru bırakmaya hazırlanıyor. Akrep, en derin, en gizli kalmış yanımız ve onu görüp kabul etmek her zaman çok kolay olmayabiliyor. Bundandır ki, kasımlar hep biraz hüzünlü, hep içe dönüşle ve yaklaşan kışın getireceği az ışıklı günlere hazırlıkla geçer.

22 kasımda yayların dönemi başlayacak. Güneşin yayla olan yolculuğuna Jüpiter de eşlik edecek. Bu noktada biraz yay temasından bahsetmek gerekirse, yay ateş elementinin uçarı, değişken, saf çocuğudur. Kendi içindeki güç öylesine güçlüdür ki, bu gücü kontrol edemediğinde küçük bir kıvılcımla sıçrayarak büyük bir yangına neden olup zarar da verebilir. Enerjisini kontrol etmeyi öğrenmesi gerekir.

Haritalarımızda yayın olduğu yer ve yay burcundaki gezegenler hangi enerjiyle ve hangi temayla ilerleyip genişleyeceğimizi, iyimser yönlerimizi, nerelerde risk almaya eğilimli olduğumuzu bize gösterecektir.

22 kasımda yay dönemi başlarken, 25 kasımda da Jüpiter güneşle kavuşacak ve yaydaki retro merküre de yaklaşacak. Jüpiterin yaydaki neşeli, coşkulu, biraz da abartmaya meyilli hali, güneşin etkisiyle daha da büyüyüp yayılacak. Bir yandan büyük fırsatlar ve ilerleme vaadederken diğer yandan da hissedilen coşkuyla pot kırmaya, gereğinden fazla konuşup yanlış anlaşılmaya ya da gerektiği halde konuşulmadığından iletişim kaynaklı anlaşmazlıklara yol açabilecek bir durum sözkonusu.

Bu kavuşumdan olumlu faydalanmak için biraz daha sağlamcı olup konuşmadan, harekete geçmeden, herhangibir yatırım yapmadan önce biraz düşünmek ve o an o için gerçekten yapılması zorunlu olup olmadığını değerlendirmek daha iyi olacaktır. Haftalar boyunca gerginlik ve iç sıkıntısı yaşamış olan bazılarımız gergin bir yaydan fırlayan ok gibi hedefe varmak istiyor olabilirler ancak yayın yönünü iyi tayin etmek, doğru hedefi belirlemek ve iyi nişan almak şart. Ok yaydan çıktıktan sonra geri dönüş olmadığını sıklıkla kendimize hatırlatmamız gerekebilir.

Her ne oluyorsa en hayırlısı olduğunu bilerek ilerleyeceğimiz basamaklarda, kalbimiz rehberimiz olsun…

0 0 votes
Article Rating